IONTMAX Electrolytes

Nové

IONTMAX Electrolytes přírodní koncentrát pro přípravu minerálních hydratačních roztoků (iontových nápojů). Obsahuje především základní elektrolyty (sodík a draslík), následně některé minerály a stopové prvky vyskytující se v Jaderském moři. 

Roztok elektrolytů zásadně zvyšuje vstřebávání vody (hydrataci) během fyzické aktivity. Pomáhá udržovat správnou hladinu sodíku v těle, a tak přispívá k udržení výkonnosti. Snižuje riziko svalových křečí. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Urychluje regeneraci.

119,00 Kč 149,00 Kč

O vlastnostech, minerálech a použití

V IONTMAXu si zakládáme na jednoduchosti, přesnosti a funkčnosti našich produktů. IONTMAX Electrolytes - koncentrát pro přípravu hypotonických (iontových) nápojů byl navržen pro rychlé a jednoduché doplňování hladiny sodíku a hydrataci v průběhu sportovní aktivity či závodu. Koncentrát je postaven na mořské soli (koncentrát z Jaderského moře), citrátu sodném pro rychlejší vstřebávání sodíku a chloridu draselném jako zdroji draslíku. Koncentrát obsahuje doporučený poměr sodíku a draslíku (3,5:1). 

Základními stavebními kameny zajišťujícími funkčnost tohoto produktu jsou pouze sodík a draslík, ne minerály a stopové prvky obsažené v mořské soli. 

Prakticky každý druh mořské soli obsahuje široké spektrum různých minerálů a stopových prvků v množstvích, která jsou zcela zanedbatelná. Pro tvoji představu uvádíme seznam minerálů, který by mohl být uveden u podobného produktu (třeba jako "výsledek analýzy minerálů" apod.):

I přes možné blahodárné působení těchto minerálů na lidský organismus jim v rámci IONTMAX Electrolytes nepřikládáme vysokou váhu. Sodík je rozhodující minerál v rámci správné hydratace, nikoli Lutetium či jiný minerál v množství 0.001 mg/l, které je 20.000x nižší než obsah sodíku v tomto produktu. Sodík plní klíčovou roli v udržování rovnováhy tělesných tekutin, přenosu nervových signálů a funkci svalů. Patří do skupiny elektrolytů, které jsou zodpovědné za udržování normálního srdečního rytmu a fungování nervové soustavy.

Obecně k hydrataci doporučujeme použít náš HydroDrink (například naporcovaný v malých sáčcích, které umožní rychlou a jednoduchou přípravu kdekoliv na cestách*). Jak silný HydroDrink potřebuješ zjištíš zde.

Mohou ovšem nastat situace, kdy je příprava HydroDrinku nemožná (např. v průběhu běžeckého závodu apod.), a v těchto chvílích najde své uplatnění právě koncentrát elektrolytů. Můžeš ho rychle nadávkovat do vody nebo jiného libovolného nápoje (nejlépe mírně slazeného), a tak zesílit jeho koncentraci sodíku, tak aby více odpovídala tvým ztrátám sodíku potem (Chci zjistit ztráty sodíku). 

Výhodou koncentrátu je jeho velmi malé balení, jednoduché otevírání a dávkování. V porovnání se "solnými tabletami" je jeho vstřebatelnost daleko vyšší a jednoduší. Sodík ve formě iontů (Na+) v roztoku je snadno dostupný pro vstřebávání v trávicím systému, jelikož už je v rozpuštěné formě a tělo ho nemusí dále rozpouštět. Naopak, při užívání solných tablet obsahujících sodík, musí tělo nejprve tabletu v žaludku rozpustit, aby uvolnilo sodík do roztoku. Tento proces trvá déle a může být ovlivněn mnoha faktory, jako je pH žaludku a obsahu dalších látek v trávicím systému. Celková zátěž trávícího traktu je tak vyšší. 

Koncentrát obsahuje minimální množství hořčíku, aby nezatěžoval organismus a trávící trakt v průběhu aktivity.

Zjednodušený pohled na dávkování: Jedno balení IONTMAX Electrolytes obsahuje přibližně 4.500 mg sodíku. Při sweat-rate 1 l potu za hodinu a ztrátách sodíku kolem 1.000 mg/l můžeme tvrdit, že balení koncentrátu vystačí na 4,5 hodiny trvající aktivitu či závod. Tímto způsobem můžeme následně přistoupit i k dávkování v průběhu trvání závodu.

*tento produkt připravujeme

Klíčové vlastnosti

 • Navržen pro rychlou a efektivní hydrataci, tam kde není možné a nebo je komplikované namíchat a použít náš HydroDrink
 • Lze jednoduše otevřít (jednou rukou) a rychle dávkovat dle potřeby, třeba v průběhu fyzické aktivity.  
 • Nápoj/roztok připravený z koncentrátu elektrolytů pomáhá udržovat správnou hladinu sodíku v těle a zvyšuje absorpci tekutin během sportovní aktivity. 
 • Obsahuje správný poměr sodíku a draslíku 3,5 : 1.
 • Jedna dávka (20 kapek) obsahuje přibližně 200 mg sodíku
 • Koncentrát obsahuje pouze zcela přírodní ingredience, bez umělých příchutí a sladidel. 
 • Koncentrát neobsahuje lepek ani mléčné výrobky a je vhodný pro vegany

Použití - ředění koncentrátu

 • Před použitím vždy protřepat.
 • Dbej pokynů pro ředění a dávkování.
 • Zřeď 20 kapek (1 dávka) v 200 ml (0,2 l) vody nebo jiného nápoje a pijte při pocitu žízně a potřebě hydratace během fyzické aktivity. (1 kapka obsahuje přibližně 10 mg sodíku). Osobní hydratační plán a návod jak zjistit míru pocení získáš zdarma ZDE
 • Doporučené dávkování - 100 kapek za den.
 • Uchovávej v suchu a temnu při pokojové teplotě. 
 • Iontmax Electrolytes - koncentrát by měl být používán při dlouhodobém pocení. 
 • Iontmax Electrolytes - je doplněk stravy a není určen jako náhrada za pestrou stravu. 
 • Skladuj mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let.
 • V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přeruš jeho užívání.

Nutriční informace

Obsah elektrolytu (v jedné dávce, 20 kapek)

Sodík: 200 mg, Draslík: 57 mg, Vápník: 2.5 mg, Hořčík: 0.6 mg;

Energetická hodnota: 0 kCal / 0 kJ na 20 kapek (1 dávka), Bílkoviny: 0 g, Tuky: 0 g, Sacharidy: 0 g v jedné dávce, z toho 0 g cukry, Sůl*: 0,55 g v jedné dávce;

Alergeny

Neobsahuje mléko ani lepek.

Složení

Purifikovaná voda, mořská sůl (koncentrát z Jaderského moře), citrát sodný, chlorid draselný, chlorid sodný. Neobsahuje lepek ani laktózu.

Nezapomeň na výživu